Choroby Dziecko

Jak radzić sobie z przeziębieniem u dziecka?

Przeziębienie może dopaść nas w każdej porze roku, nie zależne czy będzie to mroźna zima lub upalne lato. Pierwsze oznaki przeziębienia nie u wszystkich są oznaką, że trzeba udać się do lekarza dlatego warto zapoznać się z domowymi sposobami na przeziębienie, które mogą pomóc zwalczyć chorobę, zanim na dobre się rozwinie.

Jednym, aczkolwiek nie jedynym domowym sposobem na przeziębienie jest inhalacja.

Inhalacja to dobry sposób na katar i zatkany noc, które spotykamy przy chorobie. Inhalować możemy się z dodatkiem olejków eterycznych lub ziół, których drobinki w postaci aerozolu łatwo rozpylają się w nosie. Olejki możemy sami przygotować w domu.

Jak zrobić inhalację?

Wystarczy zakupić w aptece lub sklepie zielarskim suszone zioła: rumianek pospolity bądź szałwię lekarską. Przygotowujemy niewielką miskę i czysty ręcznik. Zioła – garść suszonego rumianku lub szałwi – parzymy w przygotowanej przez nas misce. Suszone zioła możemy zastąpić kroplami olejku eukaliptusowego lub rozmarynowego. Przykrywamy głowę ręcznikiem i pochylamy się nad miską. Przez kilka minut spokojnie wdychamy parę nosem i wydychamy ustami. Takie inhalacje działają odkażająco oraz powodują rozrzedzenie wydzieliny zalegającej w nosie. Pomagają również złagodzić podrażnienia skóry spowodowane częstym używaniem chusteczek do nosa.

Dobrym sposobem na kaszel towarzyszący nam przy przeziębieniu jest natarcie klatki piersiowej kamforą, najlepiej tuż przed snem, ciepło się ubierz i połóż się do łóżka. Zamiast nacierania możesz również użyć termoforu z ciepłą wodą.

Niektórzy z Was zapewne pamiętają syrop z cebuli i czosnku, który podawała nam mama przy przeziębieniu. To również okazuje się bardzo dobrym sposobem na przeziębienie. Wystarczy obrać 2 duże cebule, pokroić w plasterki, posypać cukrem lub miodem oraz dodać czosnek (jeżeli dziecko je toleruje). Po kilku godzinach mamy gotowy syrop.

Uwaga! Syrop z cebuli i czosnku można stosować u dzieci powyżej drugiego roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *