Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety, ale po urodzeniu dziecka wiele kobiet narzeka na nadmiar kilogramów i zmiany, które zaszły w ich ciałach w ciągu ostaniach dziewięciu miesięcy. Warto w związku z tym wiedzieć, jak znowu poczuć się atrakcyjnie. Nie jest to wcale takie trudne, jakby się mogło wydawać.

 

CierpliwośćDojście do figury sprzed porodu na pewno zajmie nam trochę czasu, a więc przede wszystkim powinnaś być cierpliwa. Z całą pewnością regularne ćwiczenia i przestrzeganie diety przyniosą efekty szybciej, niż myślisz. Niemniej jednak musisz być dla siebie tolerancyjna i dać sobie odrobinę czasu. Na pewno ważna jest tutaj twoja motywacja. Nie powinnaś też od siebie w tym okresie zbyt wiele wymagać.

 

Piękne włosy

Każda kobieta dba o swoje włosy, co oczywiście nas nie dziwi. W czasie ciąży burza hormonów sprawia, że twoje włosy są osłabione. Taki stan jednak nie musi utrzymywać się także i po porodzie. Oczywiście przywrócenie ich do stanu sprzed porodu wymaga od nas zastosowania odpowiednich kosmetyków, to z tym jednak większego problemu być nie powinno, gdyż w drogeriach czy aptekach takich preparatów jest mnóstwo.

Efekty stosowania takich kosmetyków, na pewno będą znacznie szybsze aniżeli przy stosowaniu diety. Te zauważymy już po kilku, a nieraz nawet już po pierwszym zabiegu.

I tak, jeśli twoje włosy są przetłuszczone, musisz postawić na kosmetyki z zawartością alkoholu, które je odrobinę wysuszą. Jeśli natomiast są suche, skorzystać powinnaś ze środków zawierających w sobie wartości odżywcze. Oczywiście nie możesz zapominać, że tylko regularna pielęgnacja przywróci twoje włosy do dawnego blasku. Pojedyncze kuracje raczej na nic się tutaj zdadzą.