Ciąża Rodzice

Jak odświeżyć wygląd po porodzie?

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety, ale po urodzeniu dziecka wiele kobiet narzeka na nadmiar kilogramów i zmiany, które zaszły w ich ciałach w ciągu ostaniach dziewięciu miesięcy. Warto w związku z tym wiedzieć, jak znowu poczuć się atrakcyjnie. Nie jest to wcale takie trudne, jakby się mogło wydawać.

 

CierpliwośćDojście do figury sprzed porodu na pewno zajmie nam trochę czasu, a więc przede wszystkim powinnaś być cierpliwa. Z całą pewnością regularne ćwiczenia i przestrzeganie diety przyniosą efekty szybciej, niż myślisz. Niemniej jednak musisz być dla siebie tolerancyjna i dać sobie odrobinę czasu. Na pewno ważna jest tutaj twoja motywacja. Nie powinnaś też od siebie w tym okresie zbyt wiele wymagać.

 

Piękne włosy

Każda kobieta dba o swoje włosy, co oczywiście nas nie dziwi. W czasie ciąży burza hormonów sprawia, że twoje włosy są osłabione. Taki stan jednak nie musi utrzymywać się także i po porodzie. Oczywiście przywrócenie ich do stanu sprzed porodu wymaga od nas zastosowania odpowiednich kosmetyków, to z tym jednak większego problemu być nie powinno, gdyż w drogeriach czy aptekach takich preparatów jest mnóstwo.

Efekty stosowania takich kosmetyków, na pewno będą znacznie szybsze aniżeli przy stosowaniu diety. Te zauważymy już po kilku, a nieraz nawet już po pierwszym zabiegu.

I tak, jeśli twoje włosy są przetłuszczone, musisz postawić na kosmetyki z zawartością alkoholu, które je odrobinę wysuszą. Jeśli natomiast są suche, skorzystać powinnaś ze środków zawierających w sobie wartości odżywcze. Oczywiście nie możesz zapominać, że tylko regularna pielęgnacja przywróci twoje włosy do dawnego blasku. Pojedyncze kuracje raczej na nic się tutaj zdadzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *