Edukacja

Dlaczego warto zapisać dziecko na naukę języka obcego?

Coraz więcej rodziców zastanawia się, czy posłać swoją pociechę na naukę języka obcego. Towarzyszy temu wiele pytań i wątpliwości związanych głównie z tym, czy dziecko da sobie radę z przyswojeniem trudnych słówek i gramatyki.

Dzieci uczą się języka w sposób symultaniczny i następczy. Pierwszy sposób dotyczy dzieci dwujęzycznych, drugi sposób nauki języka jest wprowadzany w momencie opanowania przez malucha języka ojczystego pozwalającego na swobodną komunikację.

Kiedy zacząć naukę języka obcego? Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zdaniem założyciela nowojorskiego Seminarium Językowego dla dzieci- François Thibaut, maluchy już od najmłodszych lat powinny mieć styczność z językiem obcym, co pozwoli rozwinąć w nich umiejętność rozróżniania akcentów. Najlepsze efekty przynosi nauka przez zabawę. Dzieci najszybciej nauczą się obcojęzycznych zwrotów śpiewając piosenki, ucząc się wierszyków lub biorąc udział w grach i zabawach proponowanych przez lektora.

Nauka języków obcych to także szereg korzyści. Mały poliglota nie tylko zdobywa wiedzę o nowej kulturze narodowościowej i uczy się tolerancji względem obcokrajowców, ale także ma szansę kształtować umiejętność koncentracji, poprawia pamięć oraz zdolności poznawcze.

Jeżeli zauważymy więc u naszej pociechy zdolności lingwistyczne, nie obawiajmy się wysłać jej na zajęcia języka obcego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *